Daigai

Spalio 28–31 d.

tinkamiausios dienos kasti šakniavaisines daržoves, svogūnines gėles, sodinti vaismedžius ir dekoratyvinius medžius bei dekoratyvinius krūmus, lauke žiemojančias svogūnines gėles, raugti daržoves.

Svarbiausia sodinant vaismedžius, vaiskrūmius ar spygliuočius – tinkamai paruošti jų nuolatinio augimo vietą ir pasirinkti sveiką, stiprią šaknų sistemą suformavusį, sodinuką. Spygliuočių šaknys yra paviršinės, suaugusius į kuokštus, o sodinant augalą svarbu, kad jo šaknys nebūtų „plikos“ – šaknys turėtų būti su žemėmis ir drėgnos. Itin svarbu, kad duobė, į kurią sodinsite augalą būtų ne mažesnė už jo šaknų kuokštą. Jeigu augalus ketinate sodinti ne itin derlingoje – smėlingoje ar molingoje – žemėje, rekomenduojama iškasti didesnę duobę ir jos dugną užpildyti kokybiška kompostine žeme. Tokiam darbui itin tinkama „Agrochemos“ „Kompostinė žemė“, kuri pagerina lengvų ir sunkių gruntų struktūrą. „Kompostinė žemė” pagaminta iš kompostuoto aukštutinio tipo durpių ir galvijų mėšlo mišinio, praturtinta mineralinėmis trąšomis ir mikroelementais.

Pasodintą sodinuką reikia gausiai palaistyti vandeniu. Aplink augalo šaknis rekomenduojama paskleisti mulčiaus – mulčiuoti sodinukai lengviau prigyja ir greičiau auga. Gausiai laistyti pasodintus sodinukus rekomenduojama iki pat šalnų.