Daigai

Kovo 27-28 d.

Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, kad sukrautų daug žiedų, palaistykite karbamido tirpalu. Tręškite daugiametes ir svogūnines gėles. Valykite rūsius, naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus.

Pavasarį augalams reikalingiausias azotas, kuris skatina augalų augimą ir užtikrina sveikatą. Kai augalams trūksta azoto, jie būna silpni, lapai ir spygliai ima geltonuoti, augalas tampa geibus ir paliegęs. Be azoto pavasarį augalams taip pat reikalingas kalis, fosforas, kalcis, kurie užtikrina šaknų formavimąsi,  sutvirtina augalų audinius, padeda formuotis pumpurams, suteikia sodrią spalvą bei padidina augalų atsparumą ligoms ir kenkėjams.

Labai svarbu, kad pavasarinis tręšimas būtų atliktas tinkamu metu. Jeigu augalus tręšite azotinėmis „Agrochemos“ trąšomis „Karbamidas“, vidutinė paros temperatūra turėtų būti maždaug 5 laipsniai šilumos. Karbamidas – viena populiariausių trąšų pasaulyje yra universali ir tinkama daugeliui sodo bei daržo augalų, medelių, daugiamečių gėlių. Ji užtikrina, kad augalai gautų pakankamą kiekį azoto, būtino augalo vegetacijai ir sklandžiam augimui bei vystymuisi. „Karbamido“ trąšas rekomenduojama įterpti į dirvą aplink augalo šaknis, nes paliktas paviršiuje, paveiktas saulės spindulių jis ima intensyviai garuoti ir tokiu būdu patiriamas azoto nuostolis.

Beje, „Karbamido“ tirpalu galima nupurkšti ir vaismedžius bei vaiskrūmius, taip apsaugant juos nuo grybinių ligų sukėlėjų, tačiau tai reikia padaryti ankstyvą pavasarį iki pumpurų skleidimosi.

Tuo tarpu jeigu rinksitės kompleksines „Agrochemos“ trąšas „Pavasaris“, vidutinė oro temperatūra jau turi siekti bent +10 laipsnių šilumos. Kad jos atliktų savo darbą ir augalus pamaitintų kaip tik įmanoma efektyviausiai, jas taip pat vertėtų įterpti į žemę ir nepalikti paviršiuje. Trąšų „Pavasaris“ granulės padengtos specialia polimerine medžiaga, mažinančia maisto medžiagų išplovimą iš dirvožemio. Tai daro įtaką lėtesniam trąšų tirpumui. Turėkite omenyje, kad birias trąšas augalai įsisavina per maždaug 10 dienų.

Pavasariniam tręšimui svarbu ne tik tinkamas laikas, bet ir trąšų normos. Tręšiant augalus reikia atsižvelgti į augalų dydį ir vadovautis trąšų normomis, nurodytomis ant trąšų pakuočių. Pavyzdžiui žieminiams ir daugiamečiams augalams pavasarį reikia 10-20 g/kv.m. „Karbamido“, tačiau jeigu augalai tręšiami vegetacijos metu, trąšų norma turi būti mažesnė – 5-10 g/kv.m.