Daigai

Kovo 16-17 d.

Nerekomenduojama sėti ir sodinti salotų, tręšti

 

Sudėjus žemių mišinį, į duobę įpilamas kibiras vandens, kad augalas nepritrūktų drėgmės. Sodinant vaismedį itin svarbu neužlenkti jo šaknų, nes jis gali neprigyti. Jeigu jos per ilgos ir į duobę netelpa – geriau jas apkarpyti. Taip pat žemėje reikia nepalikti oro tarpų, tad po kiekvieno žemės sluoksnio, supilto į sodinuko duobę, žemį reikia gerai pamindyti ar suploti kastuvu. Ant duobės viršaus užpilamas derlingas daržo žemės sluoksnis, likęs iškasus duobę. Pasodinus vaismedį ar vaiskrūmį, sodinuką reikėtų dar kartą palaistyti. Vasarą sodinuką gausiai palaistyti reikia bent kartą į savaitę. Jeigu vaismedžio sodinukas liaunas, jį pasodinus rekomenduojama pririšti prie įkaltų kuoliukų.

Šiltamėgiams augalams, tokiems kaip abrikosai, slyvos, persikai reikėtų parinkti saulėtą vietą, nuo vėjo apsaugotoje vietoje. Atstumai tarp vaismedžių priklauso nuo jų veislės – optimalus atstumas tarp vaismedžių 4-5 m, tarp vaiskrūmių – 1-2 m.

Pasodintus vaismedžius ir vaiskrūmius reikia genėti. Jei sodinukai be vainikėlių, patariama nukirpti viršūnę virš pumpuro maždaug 80–90 cm aukštyje nuo žemės. Sodinukų, kurių šakelės yra 60–70 cm aukštyje, genėti nereikia. Agrastų ir serbentų ūgliai patrumpinami paliekant virš žemės 2–3 pumpurus.