Daigai

Gruodžio 6-9 d.

rekomenduojama sėti įvairių rūšių begonijas

Sėjant begonijas, tuo pačiu galite pasisėti ir prieskoninių žolelių. Prieskoninės žolelės ne tik papuoš namų palangę gaivia žaluma, bet ir savo maloniu aromatu žadins vasaros prisiminimus. Prieskoniniuose augaluose esančios žmogaus organizmui naudingos medžiagos – stiprins organizmą šaltuoju metų laiku. Be to, auginti prieskoninius augalus namuose – visiškai nesudėtinga. Tokiems augalams itin svarbus pakankamas šviesos kiekis – per parą jie turi gauti ne mažiau 5-6 valandų ryškios šviesos, kitu atveju augalas augs skurdus arba visai nunyks. Taigi, prieskoninius augalus geriausiai auginti ant pietinės palangės. Kitas labai svarbus žingsnis – tinkamo indo parinkimas. Geriausiai skirtingas prieskonines žoleles auginti atskiruose induose, o jeigu nusprendėte auginti keletą rūšių viename inde, rinkitės didesnį, o aukštesnes žoleles sodinkite į vidurį, kad augdamos jos neužgožtų žemesnių. Indą prieskoniams auginti rinkitės 10-15 cm aukščio ir maždaug 15-20 cm pločio.

Labai svarbu kokioje žemėje augs jūsų prieskoninės žolelės, nes nuo to priklausys ne tik jų sudygimas ir vystymasis bet ir augimo trukmė. Pasirinktus vazonėlius užpildykite kokybišku žemių mišiniu – prieskoniniai augalai mėgsta purią žemę.

Su prieskoninių augalų laistymu ir tręšimu persistengti nevertėtų. Laistyti juos užtenka kartą į 10 dienų, o tik pasėtas į žemę sėklas geriausia apipurkšti vandeniu iš purkštuvo, nes vandens srovė gali sėklas išplauti.