Daigai

Balandžio 19 d.

Sėkite, sodinkite šakniavaisius (morkas, burokus, ropes ir kitas daržoves), tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Vežkite kompostą, mėšlą. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius.

Po žiemos atsigaunantys ir vegetuoti pradedantys augalai bus stipresni ir gyvybingesni, jeigu pamaitinsite juos reikalingomis maisto medžiagomis, kurių atsargos, po šaltojo sezono paprastai būna visiškai išsekę.

Pavasarį augalams itin reikalingas azotas, nes skatina augalų augimą, užtikrina jų vystymąsi ir sveiką išvaizdą. Kai augalams trūksta azoto, jie būna silpni, lapai ir spygliai ima geltonuoti, augalas tampa geibus ir paliegęs.

Be azoto pavasarį augalams taip pat reikalingas kalis, fosforas, kalcis, kurie užtikrina šaknų formavimąsi,  sutvirtina augalų audinius, padeda formuotis pumpurams, suteikia sodrią spalvą bei padidina augalų atsparumą ligoms ir kenkėjams.

Visas šias augalams reikalingas maisto medžiagas turi lietuviškos „Agrochemos“ trąšos „Pavasaris“. Jos trąšose optimaliai subalansuotos ir yra lengvai augalų pasisavinamos, o tai lemia gerą augalų aprūpinimą makro ir mikroelementais, užtikrina normalų augalų augimą, gausų ir kokybišką derlių.

Lietuviškos trąšos „Pavasaris“ tinka tiek lauko daržovėms, vaiskrūmiams, vaismedžiams, tiek dekoratyviniams augalams, žolynams.  Jomis tręšti augalus rekomenduojama, kai vidutinė oro temperatūra pasiekia 5 laipsnius. Trąšų „Pavasaris“ granulės padengtos specialia polimerine medžiaga, mažinančia maisto medžiagų išplovimą iš dirvožemio. Tai daro įtaką lėtesniam trąšų tirpumui. Birias trąšas augalai įsisavina per maždaug 10 dienų.

Pirmasis pavasarinis tręšimas taip pat gali būti atliekamas pasitelkiant kitą kokybišką lietuvišką „Agrochemos“ trąšą – „Karbamidą“. Ši viena populiariausių trąšų pasaulyje yra universali ir tinkama daugeliui sodo bei daržo augalų, medelių, daugiamečių gėlių. Ji užtikrina, kad augalai gautų pakankamą kiekį azoto, būtino augalo vegetacijai ir sklandžiam augimui bei vystymuisi. Beje, „Karbamido“ tirpalu galima nupurkšti ir vaismedžius bei vaiskrūmius, taip apsaugant juos nuo grybinių ligų sukėlėjų, tačiau tai reikia padaryti ankstyvą pavasarį iki pumpurų skleidimosi.