
Kalėdinė eglutė vazone gali tapti jūsų kiemo puošmena
Jeigu žinosite keletą svarbių dalykų, kalėdinė eglutė vazone, gali sėkmingai papuošti jūsų namų ar sodybos kiemą ir, pasibaigus šventėms, nereikės skubėti jos išmesti.
Jeigu ketinate po švenčių eglutę išlaikyti iki pavasario ir vėliau perkelti ją į nuolatinę augimo vietą, pirkdami šią šventinio laikotarpio puošmeną, įsitikinkite, kad eglutė auginta vazone, o ne perkelta į jį prieš pat pardavimą. Jei eglutė buvo auginama ne atvirame grunte, o vazone, yra gerokai didesnė tikimybė, jog ji sėkmingai prigis, nes jos šaknys nebus traumuojamos iki pat sodinimo pavasarį.
Parsinešę eglutę namo, paieškokite jai vietos kuo toliau nuo šilumos šaltinių – radiatorių, šildomų grindų, židinių. Taip pat nors žiema spygliuočiams yra ramybės metas, nepamirškite jos laistyti ir kartą ar du per savaitę apipurkšti minkštu kambario temperatūros vandeniu jos spyglių.
Praėjus šventėms neskubėkite eglutės išnešti tiesiai į lauką – didelis temperatūrų skirtumas medeliui sukels nemenką stresą. Pirmiausiai reikėtų surasti eglutei tarpinę patalpą, kurioje būtų vėsu, bet ne taip šalta, kaip lauke. Tam puikiai tinka garažas, rūsys, įstiklintas balkonas. Eglutės šaknis užpilkite durpėmis – pavyzdžiui „Agrochemos“ „Universaliu“ durpių substratu.
Iki pat persodinimo į nuolatinę augimo vietą eglutę saugokite ir nuo kaitrių tiesioginių saulės spindulių. Taip pat neskubėkite jos sodinti vos išėjus pašalui – palaukite, kol žemė daugiau išils, tuomet augalui bus lengviau prigyti.
Prieš sodinant eglutę į atvirą gruntą, parinkite jai tinkama vietą ir gerai ją paruoškite. Itin svarbu, kad duobė, į kurią sodinsite eglutę būtų ne mažesnė už jos šaknų kuokštą. Jeigu eglutę ketinate sodinti ne itin derlingoje žemėje, iškaskite didesnę duobę ir jos dugną užpildyti kokybiška kompostine žeme. Tokiam darbui itin tinkama „Agrochemos“ „Kompostinė žemė“, kuri pagerina lengvų ir sunkių gruntų struktūrą.
Pasodintą eglutę gausiai palaistykite. Aplink augalo šaknis rekomenduojama paskleisti mulčiaus – mulčiuoti sodinukai lengviau prigyja ir greičiau auga.
Taip pat nepamirškite eglutės patręšti specialiai spygliuočiams augalams skirtomis „Agrochemos“ trąšomis „Spygliuočiams“. Šios trąšos spygliuočiams ir dekoratyviniams augalams suteikia vešlumo, apsaugo nuo spyglių geltonavimo, sustiprina šaknis, augalai tampa atsparesni žiemojimui, geriau prigyja persodinami. Tiesa, persistengti nereikėtų – spygliuočiai yra jautrūs per dideliam trąšų kiekiui, tad laikykitės rekomenduojamų tręšimo normų.
Ar žinojote kad:
- Pirmosios šventinės eglutės Lietuvoje pradėtos puošti tik XX a. pradžioje. Ši tradicija paplito dvaruose ir atkeliavo iš Vakarų Europos.
- Spėjama, kad pirma kalėdinė eglė buvo papuošta Londone maždaug 1440 metais, o tradicija Anglijoje per Kalėdas puošti eglę išpopuliarėjo nuo karalienės Viktorijos laikų (1844 m.).
- Amerikoje gyvena apie 25 000 žmonių, kurie augina eglutes, skirtas būtent Kalėdoms.
- XVIII a. Lenkijoje buvo įprasta kalėdinę eglutę tvirtinti apverstą prie lubų ir puošti riešutais bei vaisiais.
- Ukrainoje ir šiandien gana populiaru eglutes puošti voratinkliais. Ši tradicija kilo iš legendos apie neturtingą našlę, kuri rado kalėdinę eglutę ir parnešė namo pradžiuginti vaikus, tačiau neturėjo kuo jos papuošti ir verkdama nuėjo miegoti. Ryte eglutė buvo išdabinta spindinčiais voratinkliais ir atrodė pasakiškai.
- Kasmet Londono Trafalgaro aikštėje puošiama kalėdinė eglė yra Norvegijos dovana Anglijai už palaikymą Antrojo Pasaulinio Karo metu. Nuo 1947 metų 50-60 metrų eglė prieš šventes yra iškertama iš Norvegijos miškų ir išplukdoma į Londoną.