
Kaip užauginti tvirtus ir sveikus pomidorų daigus?
Vasario pabaiga, kovo pradžia – tinkamiausias metas pomidorų sėjai. Tam, kad ji pavyktų sėkmingai ir daigai užaugtų tvirti, atsparūs, o vėliau, perkelti į nuolatinę augimo vietą, duotų gerą derlių, būtina laikytis keleto taisyklių.
1. Atidžiai išsirinkite patikimų ir patikrintų pomidorų veislių sėklas. Eksperimento dėlei galima pamėginti ir pasėti keletą naujų, nebandytų veislių, tačiau didžiajai daliai pomidorų daigų verta rinktis jau bandytas veisles, kurios davė gerus rezultatus. Populiariausios ir mūsų regiono klimatui labiausiai tinkamos – ankstyvos žemaūgės pomidorų veislė.
2. Daigyklas užpildykite tik kokybišku durpių substratu, jokiu būdu ne daržo žemę, o specialiu, daigams skirtu durpių substratu. Nuo jo priklauso ne tik augalų sudygimo laikas, bet ir jų būklė. Substratas daigams turi būti laidus orui, purus, tinkamo rūgštingumo bei praturtintas mikroelementais bei kompleksinėmis trąšomis. Kaip tik toks yra „Agrochemos“ durpių substratas „Daigams“, skirtas daržovių, gėlių sėkloms sėti ir jų daigams auginti. Šio substrato rūgštingumas idealiai tinka pomidorų daigams – 5,5-6,5 pH. Be to, jis papildytas aminorūgštimis, kurios skatina augalo šaknų vystymąsi. Tvirtesnės augalo šaknys garantuoja jo atsparumą, geresnį prigijimą perkėlus į nuolatinio augimo vietą.
3. Pomidorų daigai mėgsta šviesą, šilumą ir drėgmę, taigi įkurdinkite juos ant pietinės palangės, šiltoje patalpoje ir nepamirškite laistyti. Tiesa, persistengti nereikia, tačiau substratas, kuriame auga pomidorų daigai turi būti drėgnas. Pomidorai paprastai sudygsta per 4-6 dienas. Be papildomo tręšimo jie gali augti pirmąsias 3-4 savaites, vėliau rekomenduojama pamaitinti juos papildomomis maisto medžiagomis. Tam idealiai tinka mikroelementų tirpalas „Daigams“, kuris užtikrina pilnavertį augalo poreikių aprūpinimą svarbiausiomis medžiagomis. Beje, 18-24 val. pamirkius pomidorų sėklas šiame „Agrochemos“ mikroelementų tirpale prieš sėjimą, jos greičiau sudygs, jose bus sunaikinta dauguma grybelinių ligų sukėlėjų.
4. Neskubėkite daigų perkelti į nuolatinę augimo vietą – šiltnamį ar daržą. Jie bijo šalnų ir geriausiai jaučiasi persodinti kai dirvožemis būna įšilęs bent iki 10 laipsnių. Prieš perkeliant pomidorų daigus į dirvą, rekomenduojama juos „pagrūdinti“ ir išnešti į lauką. Iš pradžių užtenka juos palikti pusdieniui, vėliau visai dienai, o prieš sodinimą – galima palikti ir per naktį. Daigams prigijus, po poros savaičių, galima juos patręšti specialiai pomidorams skirtomis trąšomis. Specializuotos „Agrochemos“ trąšos „Pomidorams“ aprūpins augalus visomis jiems reikalingomis maisto medžiagomis. Trąšose esantis azotas užtikrins visavertišką vystymąsi, kalis – vaisių saldumą, kalcis – suteiks tvirtumo ir atsparumo.