Daigai

Kaip paspartinti puansetijos žydėjimą?

2021 11 18

Regina iš Kauno klausia, kodėl pernai peržydėjusi ir garaže laikyta puansetija, dabar įnešta į kambarį nekeičia spalvos į raudoną ir lapai vis dar žali. Gal galima pagreitinti jos sužydėjimą, kad per šventes būtų galima džiaugtis ryškiai raudona kalėdinuke?

Puošnioji karpažolė, paprastai vadinama kalėdinuke arba Kalėdų žvaigžde ir turinti dar vieną vardą – puansetija – populiari namų puošmena šventiniu laikotarpiu. Iš tiesų, peržydėjusios kalėdinukės nereikia skubėti išmesti, ją galima pražydinti ir po metų. Jeigu viską darėte teisingai, gruodžio viduryje gėlės pažiedžių spalva iš žalios turi pradėti keistis į raudoną, tad laiko dar yra.

Svarbu atkreipti dėmesį, ar rugsėjo pabaigoje, spalio pradžioje maždaug 12 valandų per parą puansetiją laikėte visiškoje tamsoje, ne aukštesnėje kaip 18 ir ne mažesnėje kaip 14 laipsnių temperatūroje ir nepersistengėte gėlę laistydami. Kadangi punasetija yra šiltamėgis augalas, labai svarbu, kad laikant ją tokioje patalpoje kaip garažas, ji nesušaltų. Gėlę į kambarį reikėtų parsinešti jau lapkričio pradžioje ir pradėti ją reguliariai bet negausiai laistyti.

Tam, kad įnešta į namus kalėdinukė greičiau nusidažytų raudonai galima patręšti ją nedideliu kiekiu lietuviškų trąšų „Žydinčioms gėlėms“. Jos skatina gėlių žydėjimą ir išryškina jų spalvą.