Daigai

Gruodžio mėnesio darbai pagal mėnulio kalendorių

2021 12 03

Įžengėme į žiemą ir pasitinkame pirmąjį jos mėnesį. Pirmosiomis mėnesio dienomis iškritęs sniegas patvirtino, kad metas visus darbus lauke pabaigti. Atėjo laikas šiltuose ir šventine nuotaika alsuojančiuose namuose pasirūpinti kambariniais augalais, užsiauginti įvairių, sveikų ir vitaminų kupinų sėklų daigų ir žinoma, pradėti ruoštis artėjančioms šventėms.

Gruodžio mėnesio darbai pagal Mėnulio kalendorių

2, 6–9, 28–31 d. tinkamiausios dienos jei šąla, mulčiuoti augalus ir pjauti skiepūglius.

2, 28–31 d. palanku raugti vaisius ir daržoves, stratifikuoti augalų sėklas, jeigu nešąla – genėti vynmedžius ir baltinti vaismedžių kamienus.

6–9 d. rekomenduojama sėti įvairių rūšių begonijas. Sėjant begonijas, tuo pačiu galite pasisėti ir prieskoninių žolelių. Prieskoninės žolelės ne tik papuoš namų palangę gaivia žaluma, bet ir savo maloniu aromatu žadins vasaros prisiminimus. Prieskoniniuose augaluose esančios žmogaus organizmui naudingos medžiagos – stiprins organizmą šaltuoju metų laiku. Be to, auginti prieskoninius augalus namuose – visiškai nesudėtinga. Tokiems augalams itin svarbus pakankamas šviesos kiekis – per parą jie turi gauti ne mažiau 5-6 valandų ryškios šviesos, kitu atveju augalas augs skurdus arba visai nunyks. Taigi, prieskoninius augalus geriausiai auginti ant pietinės palangės. Kitas labai svarbus žingsnis – tinkamo indo parinkimas. Geriausiai skirtingas prieskonines žoleles auginti atskiruose induose, o jeigu nusprendėte auginti keletą rūšių viename inde, rinkitės didesnį, o aukštesnes žoleles sodinkite į vidurį, kad augdamos jos neužgožtų žemesnių. Indą prieskoniams auginti rinkitės 10-15 cm aukščio ir maždaug 15-20 cm pločio.

Labai svarbu kokioje žemėje augs jūsų prieskoninės žolelės, nes nuo to priklausys ne tik jų sudygimas ir vystymasis bet ir augimo trukmė. Pasirinktus vazonėlius užpildykite kokybišku žemių mišiniu – prieskoniniai augalai mėgsta purią žemę.

Su prieskoninių augalų laistymu ir tręšimu persistengti nevertėtų. Laistyti juos užtenka kartą į 10 dienų, o tik pasėtas į žemę sėklas geriausia apipurkšti vandeniu iš purkštuvo, nes vandens srovė gali sėklas išplauti.

11–13 d. palankus metas daiginti pipirnių, lapinių ridikėlių, saulėgrąžų, lęšių, žirnių, rugių sėklas maistui, iš anksto ruošti Kalėdų kompozicijas.

21–24 d. tinkamiausios dienos tręšti žydinčias kambarines gėles. Nors augalai jau pereina į ramybės būseną ir laistyti juos reikia rečiau, tačiau žydintys kambariniai augalai reikalauja ir daugiau drėgmės, ir didesnio kiekio maisto medžiagų. Spalio – vasario mėnesiais tręšti žydinčias kambarines gėles užtenka vieną kartą per mėnesį. „Agrochemos“ skystos „Žydinčių gėlių“ trąšos yra tinkamai subalansuotos ir užtikrina, kad žydinčios kambarinės gėlės žiemos metu gautų visas joms reikalingas medžiagas. Kambarinės gėlės, laistomos su šiomis trąšomis žydės ilgiau ir ryškiau, o augalas bus atsparesnis aplinkos poveikiui.

Gruodžio mėnesio darbai pagal Mėnulio kalendorių