Daigai

Gegužės mėnesio darbai pagal Mėnulio kalendorių

2022 05 09

Akis jau džiugina žydintys sodai ir pirmieji tulpių, narcizų ir kitų pavasario gėlių žiedai. Naktinės šalnos traukiasi nenoriai, o saulės šilumos dar kiek stinga, bet darbų sode ir daže jau gausu.

Gegužė – vienas intensyviausių mėnesių tiek sodininkams, tiek daržininkams, nes tai tinkamiausias laikas sodinti gėles, dekoratyvinius augalus, naikinti piktžoles, tręšti ir purkšti augalus, sėti lapines, ankštines daržoves, šakniavaisines daržoves, sodinti bulves. Jeigu tik užteks laiko – reikėtų pasirūpinti ir kambarinėmis gėlėmis, nes gegužė – itin palankus metas jas dauginti ir persodinti.

Gegužę palankus metas sodinti spygliuočius augalus. Svarbiausia juos sodinant – tinkamai paruošti jų nuolatinio augimo vietą ir pasirinkti sveiką, stiprią šaknų sistemą suformavusį, sodinuką. Spygliuočių šaknys yra paviršinės, suaugusius į kuokštus, o sodinant augalą svarbu, kad jo šaknys nebūtų „plikos“ – šaknys turėtų būti su žemėmis ir drėgnos. Itin svarbu, kad duobė, į kurią sodinsite augalą būtų ne mažesnė už jo šaknų kuokštą. Jeigu spygliuočius ketinate sodinti ne itin derlingoje – smėlingoje ar molingoje – žemėje, rekomenduojama iškasti didesnę duobę ir jos dugną užpildyti kokybiška kompostine žeme. Tokiam darbui itin tinkama „Agrochemos“ „Kompostinė žemė“, kuri pagerina lengvų ir sunkių gruntų struktūrą. „Kompostinė žemė” pagaminta iš kompostuoto aukštutinio tipo durpių ir galvijų mėšlo mišinio, praturtinta mineralinėmis trąšomis ir mikroelementais.

Pasodintą spygliuočio sodinuką reikia gausiai palaistyti vandeniu. Aplink augalo šaknis rekomenduojama paskleisti mulčiaus – mulčiuoti sodinukai lengviau prigyja ir greičiau auga. Gausiai laistyti pasodintus spygliuočius rekomenduojama iki pat šalnų.

Pavasariniam dekoratyvinių augalų tręšimui itin tinkamos lietuviškos „Agrochemos“ „Spygliuočių“ trąšos. Šios kompleksinės azoto, fosforo ir kalio trąšos su magniu, siera ir boru bei svarbiausiais mikroelementais apsaugo spygliuočius ir dekoratyvinius augalus nuo prastos išvaizdos, spyglių geltonavimo, sustiprina šaknis, augalai tampa atsparesni žiemojimui, geriau prigyja persodinami. Trąšos pasižymi gerai tirpstančiomis, lengvai augalų įsisavinamomis maisto medžiagomis, todėl užtikrina gerą dekoratyvinių augalų išvaizdą viso sezono metu. „Spygliuočių“ trąšos tolygiai išbarstomos ankstyvą pavasarį, o vasarą tręšiama 1-2 kartus.

Turėkite omenyje, kad pirmais metais pasodintų dekoratyvinių augalų tręšti nereikia, o antraisiais ir trečiaisiais metais paprastai tręšiama 3-4 kartus per metus.

Kai jau pasirūpinote tinkamu dekoratyvinių augalų „pamaitinimu“ po žiemos, reikėtų padaryti dar vieną svarbų darbą, kad dekoratyviniai augalai taptų jūsų kiemo puošmena. Tam, kad augalai būtų sveiki, jų nepultų ligos ir kenkėjai, nupurkšite augalus fungicidu ir/ar insekticidu. Efektyvus ir greito veikimo fungicidas „Previcur Energy“ puikiai apsaugos dekoratyvinius augalus – jis pasižymi gydomosiomis ir apsauginėmis savybėmis, stabdo grybienos augimą, sporų vystymąsi ir tokiu būdu neleidžia ligoms plisti. Jis ne tik gydo ir apsaugo augalus nuo ligų, bet stimuliuoja šaknų sistemos ir viso augalo vystymąsi. Nepalankiomis sąlygomis augalai būna atsparesni.

Visus darbus, kuriuos reikia suskubti atlikti gegužės mėnesį rasite mūsų gegužės mėnesio Mėnulio darbų kalendoriuje.