Daigai

Apželdinimo darbai – kada ir nuo ko geriausiai juos pradėti?

2021 11 26

Lina iš Ignalinos r. teiraujasi, kada geriau pradėti naujai iškasto tvenkinio apželdinimo darbus ir kokius jų reikia atlikti pirmiausiai?

Visus sėjimo ir sodinimo darbus geriausia atlikti pavasarį. Dabar, kol dar neprasidėjo rimti šalčiai, galima paruošti dirvą ten, kur pavasarį bus sėjama veja. Vejai reikalingas bent 5 cm. derlingos dirvos sluoksnis, o dar geriau, jeigu jis būtų 10-15 cm. Greičiausiai aplink tvenkinį dabar paskleista žemė, kuri buvo paimta iš kasimo vietos, t. y. gilesnių sluoksnių, o tokia žemė derlingumu nepasižymi. Todėl pirmiausiai ją reikia sumaišyti su derlinga žeme. Tam rekomenduojama naudoti kokybišką durpių substratą, pavyzdžiui „Kompostinę žemę“. Pavasarį, prieš sėjant veją, dirvą dar bus galima patręšti ekologiškomis „Granuliuoto galvijų mėšlo“ trąšomis, kurios gerina dirvožemio fizines ir agrochemines savybes, didina organinės anglies ir humuso kiekį dirvoje, atstato nualintas dirvas. Dirvožemyje ištirpusios šios trąšos pereina į lengvai pasisavinamas augalui maisto medžiagų formas, tad pasėta veja geriau prigis ir greičiau augs.

Nors orai dar nėra labai šalti, dekoratyvinius medelius geriau sodinti pavasarį, nes staiga užėjus šalčiams jie gali patirti didelį stresą ir pavasario nebesulaukti. Taigi, dabar galite suplanuoti ir pasižymėti vietas, kur ir kokius dekoratyvinius augalus sodinsite.

Pavasarį sodindami dekoratyvinius augalus į iškastas duobes nepamirškite įpilti „Kompostinės žemės“ sumaišytos su sauja trąšų „Spygliuočiams“. Ant tokio durpių ir trąšų sluoksnio užpilkite dar vieną sluoksnį tik durpių ir tada jau ant viršaus sodinkite augalą.