Daigai

„Agrochemos“ lauko dienose – naujųjų rapsų ir kviečių veislių pasėliai ir specialistų patarimai

2022 04 28

Šiais metais „Agrochema“ į tradicines lauko dienas savo klientus pakvietė Plungės ir Biržų rajonuose – čia per dvi dienas į susitikimus su bendrovės atstovais atvyko per 200 ūkininkų ir ūkių atstovų. Susirinkusieji gyvai galėjo įvertinti, kaip dviejuose Lietuvos kraštuose peržiemojo kviečiai ir rapsai, auginti ir prižiūrėti pagal „Agrochemos“ agronomų pateiktas auginimo technologijas ir rekomendacijas, sužinoti, kokių naujų trąšų šiam sezonui paruošė bendrovės specialistai, kokias ir kada augalų apsaugos priemones naudoti, norint gauti geriausią derlių.

Skirtingas žieminių kviečių ir rapsų veisles, kurių “Agrochema” siūlo daugiau kaip 10, pristatė “Agrochemos” sėklų skyriaus vadovas Andrius Krivickas. Susirinkusieji pirmieji galėjo įvertinti naująją žieminių rapsų veislę CHOPIN, pasižyminčia ankstyva branda, atsparumu išgulimui ir geru žiemkentiškumu bei kviečių naujovę –  MANGOLD, kuri išsiskiria aukštu derlingumu, geru baltymingumu, dideliu atsparumu sausrai ir karštiems orams.

Tiek Plungėje, tiek Biržuose rapsų laukuose fiksuojama BBCH 30 – 40, stiebo ilgėjimo fazė. Tuo tarpu kviečiai Plungėje ir Biržuose fiksuoti skirtingose augimo stadijose: Plungėje BBCH 29 – 30, o Biržuose nuo 30 iki 31.

„Agrochemos“ produkto vadovas Pranas Puidokas pristatė, kad Plungėje prieš sėją buvo naudotos biriosios kompleksinės trąšos NPK 8-20-30, o Biržuose – „Agrochemos“ gaminamos skystosios NPK trąšos LYDERIS  4-10­-12 su kalio humatais. BBCH 13-14 laikotarpiu – skystosios mikoelementinės trąšos RAPSEED, augimo kontrolei – fungicidas JUVENTUS 90. BBCH 19 metu rapsų laukuose geresniam azoto įsisavinimui buvo panaudotos skystosios mikroelementinės trąšos BOR.

Pirmajam rapsų tręšimui po žiemos naudotos skystosios “Agrochemos” trąšos LYDERIS NS 27-6, papildomai dirvožemis praturtintas mikroelementinėmis trąšomis SUPER, AMINO ir RAPESEED.

Įmonės produkto vadovas Mantas Mačėnas susirinkusiems pristatė kokių augalų apsaugos priemonių “Agrochemos” asortimente šiemet bus ir priminė, kad jau kitą savaitę kenkėjų kontrolei šiuose ir panašiai atrodančiuose laukuose rekomenduojama naudoti insekticidą DECIS MEGA arba insekticidą MOSPILAN SG, iš augimo reguliatorių/fungicidų –JUVENTUS 90, TILMOR. Esant poreikiui galima papildomai tręšti mikroelementinėmis trąšomis.

Kviečių laukuose abiejose vietose prieš sėją buvo naudotos naujosios „Agrochemos“ makro trąšos LYDERIS 4-10-12 su kalio humatais, mikrotręšimui pasirinktos skystosios trąšos CEREALS ir vandenyje tirpios NP 18 – 44. Vegetacijai atsinaujinus, šiuose laukuose buvo naudotos skystosios trąšos LYDERIS NS 30-2,5.

Atsižvelgiant į pasėlius, Plungėje artimiausiu metu planuojamas purškimas mikroelementinėmis trąšomis SUPER, AMINO ir CEREALS bei augimo reguliatoriumi – Cycocel 750.

Biržuose, net ir esant vėsesnėms oro sąlygoms, kviečiai vystėsi sparčiau – suskaičiuota, kad lauke yra apie 9 mln. stiebų, tad papildomo skatinimo nereikia. Artimiausi darbai šiame regione:  purškimas herbicidais Broadway Star + Mustang Forte PACK.

Susidomėjimo sulaukė ir naujosios „Agrochemos“ trąšos BOR+, praturtintos molibdenu, kuris yra gyvybiškai svarbus „Rhizobia“ bakterijų simbiotinio azoto (N) fiksavimo procesui ankštinių augalų šaknyse. Praėjusio sezono naujienos – azotinių trąšų su kalio humatais – efektyvumu jau galima įsitikinti stebint kviečių augimą.

Nuoširdžiai dėkojame ūkių  šeimininkams už priėmimą ir iki pasimatymo ten pat gegužės antroje pusėje!

lauko-dienos-1-1
lauko-dienos-1-2
lauko-dienos-1-3
lauko-dienos-1-4
agrochemos-lauko-dienos-2022
lauko-dienos-2-1
lauko-dienos-2-2
lauko-dienos-2-3
lauko-dienos-2-4
lauko-dienos-2-5