Pagrindiniai baneriai

21 savaitė. Kanada ir Rusija laukia gausesnių kritulių, Europa taip pat dėl to nerimauja

2023 05 30

Praėjusią savaitę rugsėjo ateities kviečių sandorių kaina biržoje svyravo nuo 218,50 iki 228,75 eurų už toną, o savaitės pabaigoje prekyba baigta, kai kaina buvo 227,25 eurai už toną (+3,30 proc. nuo pirmadienio atidarymo).

Lapkričio ateities rapsų sandoriai biržoje svyravo 396,25–423,50 eurų už toną ir penktadienio vakare buvo 417,00 eurų už toną (+2,46 proc. nuo pirmadienio atidarymo).

Praėjusią savaitę kviečių biržos kaina ir toliau krito. Šiuo metu yra žemiausia per 2 metus. Analitikų teigimu, panašu, jog pardavėjai vis dar ieško grūdų pirkėjų. Rusijos ir Europos Sąjungos kviečių atsargos prognozuojamos didesnės. Rusijos kviečių atsargos didžiausios per pastaruosius 20 metų, Europos – per pastaruosius 5-erius metus.

Kelios žemės ūkio verslo agentūros prognozuoja, kad naujasis Rusijos derlių bus net iki 8 proc. didesnis, nei skelbia USDA prognozė. Tiek dėl gausių atsargų, tiek dėl prognozuojamo didesnio Rusijos kviečių derliaus spėjama, kad bus nemažos eksporto apimtys, kas ir turi neigiamos įtakos kviečių biržos kainoms.

Kanadoje ir dalyje Rusijos (kur auginami pavasariniai kviečiai) orai nepalankūs augalininkystei, šiuose regionuose laukiama kritulių.

Europoje taip pat pasirodė nuogąstavimų dėl orų. Čia vietomis jau trūksta kritulių. Analitikų teigimu, situacija Europoje išlieka palanki, nuogąstavimus dėl orų nusveria potencialiai geras derlius iš Prancūzijos.

Dėl susiklosčiusių orų, dalis JAV kviečių derliaus gali būti atsėta kitais augalais. USDA prognozuoja, jog nepavyks užaugint apie 32,6 proc. žieminių kviečių derliaus (pernai šis skaičius siekė 29,5 %). Tai būtų didžiausias rodiklis per kiek daugiau nei 100 metų.