Prekės sodui

„Agrochemos“ Grūdų kokybės skyrius: „Mūsų grūdų kokybės nustatymas itin tikslus ir patikimas“

2021 07 20

Prasidėjus grūdų sezonui, į elevatorius rieda pirmasis šiųmetis derlius. Prognozuojama, kad nuo praėjusių metų derliaus jis neatsiliks nei savo gausa, nei kokybe. Būtent grūdų kokybės nustatymui „Agrochema“ skiria išskirtinį dėmesį ir užtikrina, kad šis procesas būtų ne tik sklandus ir greitas, bet ir patikimas.

„Už kokybės nustatymo procesą galiu garantuoti – jis yra 100 proc. patikimas ir tikslus. Nustatyti grūdų kokybei naudojame naujausią švedišką techniką „Infratec“, kuri rinkoje yra pripažįstama kaip aukščiausias patikimumo standartas. Jos pagalba nustatome kviečių drėgmę, baltymą, glitimą ir kitus parametrus, pagal kuriuos javus priskiriame tam tikrai klasei. Pilnas kokybės nustatymas nuo mėginio paėmimo šios modernios technikos pagalba, priklausomai nuo kultūros, užtrunka nuo 5 iki 15 minučių“, – sako „Agrochemos“ Grūdų kokybės skyriaus vadovas Vaidas Stankevičius.

V. Stankevičius pabrėžė, jog tam, kad būtų išvengta net mažiausių netikslumų, „Infratec“ technika yra prijungta prie Valstybinės augalininkystės tarnybos tinklo, kuri užtikrina, kad prietaisų parodymai būtų itin tikslūs ir patikimi. Be to, kiekvienais metais atliekama detali technikos patikra.

„Infratec“ technika įdiegta visuose 10 „Agrochemos“ elevatorių, o kokybės nustatymo laboratorijose sezono metu darbuotojų skaičius išauga dvigubai.

„Patikima technika yra labai svarbu, tačiau ne mažiau svarbu, kad su ja dirbantys žmonės būtų savo srities specialistai. Visų mūsų elevatorių laboratorijų laborantai turi ilgametę patirtį, kai kurie jų „Agrochemoje“ jau daugiau kaip 20 metų. Jų kvalifikacija ir sukaupta patirtis neabejotinai prisideda prie greito ir tikslaus grūdų kokybės nustatymo“, – sako V. Stankevičius.

Pasak „Agrochemos“ Grūdų kokybės skyriaus vadovo, jeigu klientams kyla klausimų dėl grūdų kokybės nustatymo proceso, į juos elevatorių darbuotojai visada atsako.

„Kartais ūkininkams kyla klausimų dėl vieno ar kito parametro tikslumo ar pačios jo nustatymo procedūros. Tačiau į visus klausimus atsakome, paaiškiname ir parodome, kaip ir kodėl gautas būtent toks rezultatas. Be to, jeigu klientas pageidauja pakartotinių tyrimų, dalį paimto javų ar ankštinių kultūrų mėginio saugome 24 val., tad galime nesunkiai iš naujo jį ištirti“, – atskleidė V. Stankevičius.

Įsitikinti „Agrochemos“ grūdų kokybės nustatymo tikslumu ir operatyvumu galite bet kuriame iš 10 „Agrochemos“ elevatorių visoje Lietuvoje. Tikslius jų adresus rasite čia: https://www.agrochema.lt/grudu-supirkimo-tinklas/